Návod na lepení samolepek

 

Nalepení samolepících dekorací je velmi jednoduché a rychlé, přesto prosím věnujte chvilku času k přečtení tohoto návodu. Máte-li nějaký dotaz, neváhejte a kontaktujte nás - společně si přejeme, aby výsledek byl 100%!
Aplikace našich samolepek je překvapivě jednoduchá, zábavná a kreativní. Je možné je nalepit na stěny z nejrůznějších materiálů, nábytek, sklo, zrcadla nebo dokonce i podlahu.

 

Samolepky NEJSOU určeny pro povrchy čerstvě natřené, vlhké, latexové povrchy a povrchy, které jsou natřené voděomyvatelnou barvou (např. TIKURILA, JUPOL). Nově natřené zdi musí minimálně tři týdny vyschnout.

 

Berte, prosím, na vědomí, že samolepka kopíruje povrch včetně všech jejích nerovností, proto pokud je zeď výrazně hrbolatá, nedoporučujeme samolepky na zeď lepit. Dále doporučujeme u větších sad , provést 24 hodinový test pouze s jednou nálepkou. Jestliže je zeď drobně hrbolatá (zrnitý podklad, opravované zdi sádrou), je možné ji zbrousit smirkovým papírem. Pokud stěna při kontaktu s látkou barví (nátěr je nekvalitní a na stěně je stále poprašek barvy), není vhodná k lepení nálepky. Věnujte, prosím, čas pečlivému očištění plochy od prachu a mastnoty! Pokud je Vámi zakoupená samolepka opatřena přenosovou fólií (průhledná lepící fólie, kterou přeneseme většinu složitějších samolepek na zeď), rozstříhejte arch na jednotlivé nálepky - bude se vám s nimi lépe manipulovat. Z jednotlivých samolepek si můžete nanečisto vymyslet vlastní rozmístění. Pokud však přenosová fólie drží pohromadě několik dílů ve výsledné kompozici (např. dlouhé pásy bordur apod.) arch nerozstříhávejte.

 

Samotné lepení probíhá následovně:

Tupým předmětem např. pravítkem, obalem CD nebo stěrkou přejeďte přes přenosovou fólii, aby se k samolepce přilepila. Následně otočte samolepku přenosovou fólií dolů, a sejměte opatrně podkladní vrstvu. Nyní vám zůstane samolepka na průhledné přenosové fólii a můžete s ní začít pracovat. Pokud víte, kam přesně samolepku nalepit, jemně ji přiložte na podklad (stěna, nábytek apod.). Nyní se můžete z dálky podívat, zda vám umístění vyhovuje. Pokud ne, jemně ji odlepte a vyberte jiné místo. Pokud jste s umístěním spokojeni, začněte nálepku odshora směrem dolů vyhlazovat (doporučujeme stěrku s měkčí hranou), aby nevznikly bubliny. Následně opatrně stáhněte průhlednou přenosovou fólii. Pokud by bubliny přesto vznikly, je ve většině případů možné samolepku opatrně odlepit a znovu nalepit, nebo případně bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit. Na hladké povrchy, které můžete navlhčit, jako je sklo, nábytek, podlaha, použijte rozprašovač s vodou příp. s přídavkem malého množství jaru a lepte přímo „na mokro“, bublinky se vám tak podaří eliminovat. Přenášení nálepky z papírového podkladu na přenosovou fólii a z přenosové fólie na vybranou plochu se nejlépe provádí pod co nejostřejším úhlem, stahujete tedy fólii nebo papír téměř položený po ploše, aby se samolepka neodloupla z přenosové fólie nebo stěny. Samolepky bez přenosové fólie se lepí naprosto jednoduše. Sejměte motiv opatrně z papírového podkladu a nalepte na požadované místo. Při snímání dávejte pozor, abyste nálepku nepoškodili např. rychlým odlepováním. Samolepky nedoporučujeme v případě nerovného povrchu nasvěcovat z boku či umisťovat na přímé světlo. Nerovnosti se v tomto případě díky kontrastu světla a stínu zvýrazní.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V pořádku